ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
Drilling_Research دانلود کتاب مهندسی حفاری (فصل اول اجزای تشکیل دهنده دکلهای حفاری) علیرضا موذنی- محمد نبئی

مشخصات اصلی


ناماجزای تشکیل دهنده دکلهای حفاری
فرمتPDF
تعداد صفحات۶۵
قیمت: 10000 تومان

معرفی اجمالی محصول

قسمتی از مقدمه فصل اول کتاب مهندسی حفاری:

زمین‌شناسان پس از مطالعات مختلف زمین‌شناسی و انجام آزمایش‌های متفاوت روی نمونه‌های سنگ‌های رسوبی و انجام عملیاتی نظیر لرزه‌نگاری، به احتمال وجود نفتگیر حاوی نفت یا گاز در یک محل پی می‌برند که تأیید آن تنها پس از حفاری امکان پذیر است (امروزه تقریباً ثابت شده که نفت از بقایای جاندارانی که میلیون‌ها سال قبل روی زمین می‌زیسته‌اند بوجود آمده است). سپس با توجه به موقعیت محل و بررسی تمام جوانب، حفاری در آن منطقه آغاز می‌شود.

چاه‌هایی که قبل از اثبات وجود نفت یا گاز در یک میدان حفر می‌گردند به چاه‌های اکتشافی معروف هستند. حفاری چاه‌های اکتشافی معمولاً با دقت بیشتری نسبت به حفر یک چاه در یک میدان شناخته شده صورت می‌گیرد و خود دلایل بسیار دارد که مهمترین آن ناشناخته بودن وضع لایه‌های زیرزمینی در حوضه جدید می‌باشد. در حین حفاری این نوع چاه‌ها و حتی پس از اتمام حفاری سعی می‌گردد که تا حد امکان اطلاعات دقیق‌تری کسب گردد چرا که فعالیت‌های بعدی در این میادین وابسته به این اطلاعات می‌باشد.

نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط